تزیین سفره عقد

تزیین سفره عقد

تزیین سفره عقد: یکی از زیباترین سفره های عقد سنتی ایرانیان که از دیرباز مرسوم است ، سفره عقد می باشد که اتفاقا این سفره ، از مهمترین و ضروری ترین و به یاد ماندنی ترین مقدمات ازدواج در کشورمان محسوب میشود.
در ادامه قصد داریم به موضوعاتی جالب و جذاب در رابطه با تزیین سفره عقد بپردازیم ، پس با سایت عروس روز همراه باشید.

 

تنوع سفره عقد در ایران:

چیدمان و تزیین سفره عقد ، علیرغم ( تقریبا ) یکسان بودن اجزاء آن ، بسیار متنوع می باشد ؛ به گونه ای که ممکن است حتی در یک روستا ، در چندین مدل متفاوت چیده و تزیین شودبرای تزیین و چیدمان سفره با توجه به میزان بودجه و هزینه ای که برای آن در نظر گرفته میشود ، میتوان سلایق گوناگون را به کار برد.

انواع تزیین سفره عقد:

سنتی - مدرن - ترکیبی

رایج ترین سفره عقد در ایران:

یکی از مدل های رایج تزیین ، مدل سفره عقد سنتی می باشد که با همه ی سادگی ، از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردارند و میتوانند بهترین انتخاب برای ایرانیان دوست دار فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی باشد. در چیدمان سفره عقد های سنتی معمولا از وسایل سنتی و زیبا که دارای طرح کهن و قدیمی می باشند ، استفاده میشوند و سعی میشود اصالت ایرانی در نوع تزیین سفره حفظ گردد و معمولا سفره بر روی زمین چیده میشود.

چیدمان سفره عقد:

معمولا بر روی سفره عقد ، شش ظرف با محتوای گردو ، بادام ، فندق ، نبات ، نان و تخم مرغ وجود داردعلاوه بر ظروف مذکور ، قرآن ، جانماز ، گل سرخ ، آینه و شمعدان ، نقل و سرکه ، شیرینی ، پنیر ، سبزی و میوه و جام هایی از عسل و ماست نیز قرار داده میشود که هر یک از این اجزاء دارای نماد خاص و با هدف و در جای خاصی از سفره قرار میگیردبه طور مثال: قرآن به خاطر تقدس و ارزش و احترام در بالای سفره قرار میگیرد. پایین تر و در کنار قرآن سجاده و تسبیح و مهر قرار میگیرد.

آینه و شمعدان: آینه در زاویه ای از سفره قرار میگیرد که عروس و داماد بتوانند تصویر خود را در آینه ببینند

تخم مرغ: معمولا تخم مرغ را رنگ و تزیین میکنند تا سفره زیباتر به نظر برسد.

سفارش سفره عقد و تزیین آن از یک جای مطمئن:

وبسایت عروس روز بخشی را برای شما نو عروس و داماد های عزیز ایجاد کرده است که میتوانید با مراجعه آن از خدمات سفره عقد و تزیین آن به بهترین شکل ممکن بهره ببریدالبته از مزایای این بخش میتوان به آدرس یابی برای یافتن نزدیک ترین شرکت های عروسی و خدماتی اشاره کرد که همگی جزوی از عروس روز به شمار میروند و از نظر مالی هم برای شما دوستان عزیز بسیار به صرفه خواهد بود.

برای رفتن به بخش سفره عقد و محضر عروس اینجا کلیک کنید

نکته مهم: این پست فقط اشاره ای کوچک به تزیین سفره عقد کم هزینه داشت و یک آموزش جامع به  شمار نمی آید و در آینده پستی مجزا در رابطه با تزیین سفره عقد برای شما دوستان عزیز آماده خواهیم کرد.

.

 

نویسنده : امین مهدی شهری

مقالات مرتبط

مجموعه آخرین مقالات اضافه شده به آرشیو بزرگ عروس روز

منو دسته بندی تخفیف ها تالار گفتگو جستجو
عروس روز لودینگ