ساقدوش

ساقدوش:

دوستان شما که در روز عروسیتان ساقدوش های شما خواهند بود،نقش مهم و پررنگی در زندگی شما دارند،عروسی نیز بهترین روز زندگیتان به شمار می‌ آید، پس قطعاً آن‌ ها شما را در این روز خاص همراهی خواهند کرد.

ساقدوش ها در تمام لحظات این روز مهم با لباس‌ هایی متحد الشکل و دسته گلی در دست با چهره‌ هایی خندان و بسیار پر انرژی جلوه خاصی به مجلس عروسی‌ شما خواهند بخشید.

در نظر گرفتن ساقدوش برای عروس و داماد ریشه ای بسیار کهن در فرهنگ ما ایرانیان دارد، اما شاید به شکل امروزی در مجلس عروسی ساقدوش‌ ها را مشاهده نمی‌ کردیم،ولی اخیراً با پیروی از فرهنگ غرب همراهی ساقدوش‌ ها به شکل امروزی با عروس و داماد بسیار مرسوم شده است.

ساقدوش‌ ها در تمام زمان برگزاری مراسم عروسی با انرژی و شادی زیاد عروس و داماد را همراهی می‌ کنند و جلوه خاصی به مجلس خواهند بخشید. اما در انتخاب ساقدوش‌ ها و مراسم مربوط به آن‌ ها باید نکات زیر را مد نظر قرار دهیم:

تعداد ساقدوش‌ ها: معمولاً رسم بر این بوده که تعداد ساقدوش‌ ها ارتباط مستقیمی با تعداد مهمان‌ های مجلس شما داشته است. البته این بستگی به نظر عروس و داماد دارد. معمولاً سه تا چهار جفت ساقدوش داشته باشید کافی خواهد بود.

لباس ساقدوش‌ ها: معمولاً برای زیبایی بیشتر مراسم، ساقدوش‌ ها از لباس‌ های هماهنگ و یک شکل استفاده می‌ کنند، شما می‌ توانید در ژورنال‌ ها و یا سایت‌ ها و مجلات اینترنتی مدل‌ های لباس زیبایی برای ساقدوش‌ هایتان انتخاب کنید، فقط به این نکته دقت داشته باشید که اگر از لباس‌ های کاملاً یک شکل استفاده نمی‌ کنید،رنگ و طرح کلی لباس‌ ها کاملاً یکسان باشد و حتی اگر جنس پارچه‌ ها هم یکی باشد که خیلی بهتراست! اما دقت کنید که همه یا لباس بلند بپوشند یا کوتاه، تا هماهنگی بیشتری داشته باشند. مدل و رنگ موی ساقدوش‌ ها نیاز به هماهنگی ندارد و خودشان در انتخاب این موارد آزاد هستند. مثلاً شاید مدل موی خاص و از پیش تعیین شده برای همه خوشایند نباشد.

هزینه لباس ساقدوش‌ ها: معمولاً عرف این تشریفات بدین گونه است که هزینه لباس و تجهیزات و لوازم ساقدوش‌ ها به عهده عروس و داماد است. بنابراین مطلوب است تا هزینه ای را برای این بخش مهم کنار بگذارید، تا بتوانید با آن لباس‌ ها و کفش‌ ها و... یک دست و یک رنگ برای ساقدوش‌ ها تهیه کنید تا مراسم شما کامل و بی عیب و نقص برگزار شود. اما اگر پرداخت چنین هزینه ای برایتان مقدور نیست، رنگ مخصوصی ترجیحاً شاد و پر انرژی هم برای ساقدوش‌ های عروس و هم برای ساقدوش‌ های داماد انتخاب کنید و از آن‌ ها بخواهید تا لباس‌ هایی به این رنگ بپوشند. اگر امکانش هست از دیگر مهمانان عروسی به ویزه خانم‌ ها خواهش کنید تا لباس همرنگ ساقدوش‌ ها نپوشند تا آن‌ ها کاملاً به چشم بیایند و در جشن شما بدرخشند.

مقالات مرتبط

مجموعه آخرین مقالات اضافه شده به آرشیو بزرگ عروس روز

منو دسته بندی تخفیف ها تالار گفتگو جستجو
عروس روز لودینگ